Головна

Реєстрація

Вхід
П`ятниця, 20.04.2018, 07:59
Вітаю Вас Гість | RSS
МЕНЮ
Категорії цікавого
Агресія проти України
ЗНАТИ, ЩОБ ВИЖИТИ
Історії війни
Загальні новини
Резонанс
Геополітика
Економіка і внутрішня політика
Ротація влади
Корупція
Міжнародна економіка
Енергетична безпека
Самооборона
Ініціатива 1-го Грудня
Особистості
Козацькому роду нема переводу
Памятаймо
Світ про нас
Бізнес
Новини культурного простору
В здоровому тілі - здоровий дух
Екологія
Освіта
Соціум
Життя...
Не салом єдиним...
Гу-мор
Корисності
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
free counters
Головна » Міжнародна економіка
« 1 2 3 4 5 ... 7 8 »
Транснаціональні корпорації останні два десятиріччя проводили агресивну політику експансії в різних куточках світу. Усі вигідні бізнесові ніші зайняли великі торгівельні мережі, банки, фаст-фуди, фермерські господарства тощо. Як наслідок, розорилися чи закрилися велика кількість малих і середніх підприємств.
Останнім часом намітились цікаві тренди розвитку кризової ситуації в різних куточках світу, які можуть вирости в загальносвітову тенденцію змін до нового домінуючого соціально-економічного порядку у світі.

Очевидно, що "золота пора" монетарної – інфляціно-кредитної – епохи сучасного капіталізму, започаткована ще Рональдом Рейганом, так звана "рейганоміка", яка отримала потужній імпульс за сприяння Клінтона та Грінспена, та вийшла з-під контролю за часів президентства Буша-молодшого, і яка, зрештою, і привела до нинішньої світової економічної кри
Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 359 | Додав: Gaidamaka | Дата: 15.01.2012 | Коментарі (0)

На шляху реформування Україна повинна подолати, перш за все, корупцію, вважає екс-міністр економічного розвитку Грузії Каха Бендукідзе.

"Найголовніше питання пов'язане з корупцією. У першу чергу, безумовно, потрібно зменшити рівень корупції", - сказав він.

У ході телемосту Київ - Тбілісі на тему Як уникнути нової кризи української економіки: поради реформатора, Бендукідзе сказав, що Україні слід переглянути свою видаткову частину бюджету, переходити до адресної соціальної допомоги населенню.

"У мене є один знайомий бізнесмен, він з дитинства калясковий інвалід. Питання: чи повинен він отримувати допомогу від держави? Думаю, що ні", - сказав грузинський екс-чиновник.

Він також наголосив на необхідності проведення реформ у пенсійній сфері, до чого свого часу вдалася і Грузія. Адже, зазначив К. Бендукідзе, в Україні витрати на пенсії складають більше 20% від ВВП, що не дозволяє особливо заощадити бюджетні витрати. Тому, за його словами, реформа пенсійної системи необхідна.

Разом з тим, що стосується приватизації, то грузинський екс-мін ... Читати далі »
Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 256 | Додав: Gaidamaka | Дата: 22.12.2011 | Коментарі (0)

У вівторок, 20 грудня, українські видання підбивають підсумки саміту Україна-ЄС та аналізують зовнішньополітичний вибір, перед яким постав Київ.

Не провал. Але й не успіх

Саме так оцінила результати саміту Україна-ЄС, який пройшов 19 грудня в Києві, газета День у заголовку на першій шпальті.

Досягненням є те, що Європа підтвердила намір взяти участь у фінансуванні модернізації української газотранспортної системи (ГТС), вважає День.

З оновленням ГТС не треба відкладати, бо її економічна привабливість зменшується пропорційно введенню обхідних газопроводів довкола України (газпромівські Північний та Південний потоки) та будівництву підземних газосховищ у Сербії, цитує День главу Адміністрації Президента України Сергія Льовочкіна.

Українське видання російської газети Коммерсантъ вважає, що саміт не вирішив усіх проблем, але й не розчарував Україну.

"Як і очікувалося, документ не зафік ... Читати далі »
Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 349 | Додав: Gaidamaka | Дата: 22.12.2011 | Коментарі (0)

В Німеччині, де до 2020 року понад 30% електроенергії передбачають виробляти на базі альтернативних джерел, у найближчі роки заплановано будівництво до 30 теплових електростанцій, що працюватимуть на природному газі.

Орієнтована на "зелені" технології електроенергетика країни віддає перевагу сонячним і вітряним електростанціям. Але у випадках, коли використання вітрогенераторів ускладнено, альтернативою стануть газові.

Наприклад, під час штилю і в дощові дні, щоб уникнути збоїв у подачі електрики, ніяк не обійтися без газових електростанцій, які вигідно відрізняються від вугільних, що виробляють величезну кількість "парникових газів".

Джерело

Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 383 | Додав: Gaidamaka | Дата: 18.11.2011 | Коментарі (0)

Как и любой маститый интеллектуал, автор книги "Черный лебедь" Нассим Талеб своим выступлением вызвал брожение в умах.

Кто-то с ним согласился, кто-то нет, но в любом случае эффект был впечатляющим. После его часового выступления сливки финансового общества Украины, помимо традиционных анекдотов, говорили о великом.

Маститый американец, который консультирует Барака Обаму, в Украину приехал впервые, по приглашению группы "Инвестиционный капитал Украина". Двухэтажный концертный зал был забит знаменитыми личностями от Николая Лагуна до Петра Порошенко.

Логика часовой лекции Талеба свелась к тому, что фатальные неожиданности невозможно предвидеть. Они как смерть - могут наступить через 50 лет, а могут - через час. Однако они обязательно наступают, и именно они играют основную роль в судьбе финансового рынка и экономики в целом.

Таким ситуациям Талеб посвятил книгу, назвав их "чер ... Читати далі »

Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 584 | Додав: Gaidamaka | Дата: 31.10.2011 | Коментарі (0)

Несостоятельность господствующей ныне в большинстве стран мира неолиберальной капиталистической модели становится очевидной не только для большинства населения планеты, живущего в странах третьего мира и прозябающего в нищете, масштабы которой, вопреки россказням либералов, увеличиваются из года в год (по данным Института мировой экономики и международных отношений НАН Украины, разница в доходах 1/5 населения мира, живущих в богатых странах "золотого миллиарда", и доходами 1/5 населения беднейших стран увеличилась с 30:1 в 1960 году до 74:1 в начале 2000-х гг.).

Недавний мировой кризис, реальная угроза дефолта в США и ряде европейских стран, нынешнее масштабное сворачивание "социального государства" в странах Евросоюза прочищают мозги и многим на Западе, еще недавно убежденным в "конце истории" и незыблемости своего благополучия за счет всего остального мира.

У движения протеста против глобального капитализма и засилья корпораций, развернувшегося по всему западному миру под лозунгом: "захвати Уолл ... Читати далі »
Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 652 | Додав: Gaidamaka | Дата: 29.10.2011 | Коментарі (0)

У січні-липні 2011 року Україна експортувала до Китаю товарів на 1,092 мільярда гривень, 81% з яких припав на експорт мінеральної сировини.

З Китаю в Україну було імпортовано товарів на 3,246 мільярда доларів, на експорт мінеральної сировини припало лише 0,3% суми, передає видання "Коментарі".

Якщо в 2000 році імпорт китайських товарів в Україну становив 0,131 мільярда доларів і майже в 4,8 раза поступився експорту українських товарів, то вже в 2005 році китайці вийшли вперед з 1,810 мільярда доларів проти 0,711 мільярда доларів.

За десять років з 2000 по 2010 рік - потік китайських товарів в Україну зріс в 35,7 раза, а зустрічний тільки в 2,1.

Якщо в 2000 році Китай був на 21 місці в списку країн - постачальників товарів на укра ... Читати далі »

Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 361 | Додав: Gaidamaka | Дата: 23.10.2011 | Коментарі (0)

У Києві знову, як і при підписанні Харківських угод навесні 2010 року, вирішили пов’язати питання Чорноморського флоту з ціною на газ.

За даними джерел ZN.UA, угода з модернізації ЧФ РФ — один з елементів обговорюваного Києвом і Москвою великого пакета домовленостей, які передбачають зниження ціни на газ для України.

Робота над угодою про модернізацію озброєння і техніки ЧФ йде давно.

"Для росіян це одна з принципових угод, оскільки дозволяє зробити Севастополь відносно боєздатною військово-морською базою, на якій перебували б сучасні кораблі, у тому числі й класу "Містраль". В іншому разі кораблі Чорноморського флоту, які базуються у Криму, перетворяться на іржаві руїни", — наголошується в статті.

Співрозмовники ZN.UA розповідали, що позиція у ... Читати далі »

Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 290 | Додав: Gaidamaka | Дата: 23.10.2011 | Коментарі (0)

Президент Віктор Янукович вчинив правильно, повідомивши про можливість відкладення підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Володимир Литвин в ефірі 5 каналу, коментуючи заяву президента про готовність Києва відкласти підписання угоди.

"Президент, як мені бачиться, він іншого і не міг сказати. Оскільки, будь-яка дія буде сприйнята як те, що можна диктувати умови. Буде свідченням того, що сьогодні немає мінімальної залежності судової влади, що все абсолютно кероване з одного кабінету", - вважає Литвин.

"Я думаю, і про це я говорив, що оце публічне намагання примусити Україну, в особі керівництва, до поступок, оця публічність вона спрацювала з точністю до навпаки", - додав він.

При цьому спікер парламенту зазначив, що "сьогодні є запит в українському с ... Читати далі »

Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 262 | Додав: Gaidamaka | Дата: 23.10.2011 | Коментарі (0)

Дуже хочеться закінчити діловий тиждень хоч на якомусь натяку на позитив.

І ось з'явився привід. На сайті дуже цікавого ресурсу Good.is (медійної платформи, яка промотує, з'єднує і інформує про людей, компанії і неприбуткові організації, які "просувають світ вперед") з'явилася чергова стаття, присвячена глобальній продовольчій кризі.

До речі, в світі потерпають від голоду не лише люди у нерозвинених країнах. Згідно дослідження USDA.gov та U.S. Census Bureau в США у 2010 році 14.5% відсотків домогосподарств не були достатньо забезпечені продовольством (в 1999 – 10.1 %), з них 9.1% вважалися домогосподарствами з низьким рівнем продовольчим забезпеченням і 5.4 % – з дуже низьким рівнем...

Посилаючись на статтю групи вчених ... Читати далі »
Категорія: Міжнародна економіка | Переглядів: 349 | Додав: Gaidamaka | Дата: 15.10.2011 | Коментарі (0)

Пошук
Друзі сайту
Сайт українських майстрів. Ляльки, дерев'яні вироби, амулети... Твоє радіо parazitakusok Третя паралель - переклад коміксів українською мовою
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz