Головна

Реєстрація

Вхід
П`ятниця, 20.04.2018, 08:00
Вітаю Вас Гість | RSS
МЕНЮ
Категорії цікавого
Агресія проти України
ЗНАТИ, ЩОБ ВИЖИТИ
Історії війни
Загальні новини
Резонанс
Геополітика
Економіка і внутрішня політика
Ротація влади
Корупція
Міжнародна економіка
Енергетична безпека
Самооборона
Ініціатива 1-го Грудня
Особистості
Козацькому роду нема переводу
Памятаймо
Світ про нас
Бізнес
Новини культурного простору
В здоровому тілі - здоровий дух
Екологія
Освіта
Соціум
Життя...
Не салом єдиним...
Гу-мор
Корисності
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
free counters
Головна » Енергетична безпека
« 1 2 3 4 5 »
Вето Президента на Закон "Про електроенергетику", яким встановлювався Зелений тариф на біогаз, викликало обурення експертного середовища й учасників ринку альтернативної енергетики.

Його вони обіцяють викласти у відкритому зверненні до глави держави. Разом із категоричним спростуванням аргументів, на які при накладенні вето послалися в Адміністрації Президента. Надалі ж вся надія експертного середовища на подолання вето в парламенті.

"Як можна постійно декларувати політичні амбітні й при цьому позитивні цілі України щодо розвитку відновлювальної енергетики, і разом з цим вето… Зелений тариф на біогаз однозначно потребує державної підтримки. Україна в цьому не виняток. Такі тенденції в усьому світі", - каже директор Європейсько-українського енергетичного агентства Олена Рибак.

Нагадаємо, в зауваженнях глави держави до закону з поси ... Читати далі »

Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 502 | Додав: Gaidamaka | Дата: 07.11.2011 | Коментарі (0)

Майже десять років у селі Турка Коломийського району Івано-Франківської області на полі росте вербовий гай.

За своєю енергетичною цінністю ці кущові  насадження близькі до вугілля, активно зростають на неугіддях та болотистій місцевості  до трьох-чотирьох метрів і живуть на одному місці до 25 років. Із 100 тонн такої сировини одержують 45 тонн екологічного палива.

"Енергетична верба" — це продукт селекції шведських вчених. Вона невибаглива до ґрунтів, — каже директор ПП "Степан Мельничук" Мирослав Червінський. — Верба має високий рівень вбирання вуглекислого газу і високу тепловіддачу. Що в свою чергу дає не лише економічну, а й екологічну вигоду.

Завдяки високій теплотворній здатності таке дерево може конкурувати з іншими видами палива: газом, соломою, торфом.

Перевага цього виду верби - швидкорослість. Річний прир ... Читати далі »

Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 779 | Додав: Gaidamaka | Дата: 17.10.2011 | Коментарі (2)

Глава Фонду національної енергетичної безпеки Росії Костянтин Симонов заявив, що Україна буде оштрафована, якщо до 2019 року скоротить імпорт російського газу.

Про це повідомляє
"Дело" з посиланням на "Російську службу новин".

"Я закликаю подивитися контракт на поставку газу в Україну, де дуже чітко записано зобов'язання України за вибором газу. Вона зобов'язується вибирати щорічно не менше 52 мільярдів кубів. Вона може взяти 80%. Але якщо 80% від цього обсягу не вибирає, вона зобов'язана сплатити недоотриманий газ і ще штрафні санкції", - пояснив експерт.


"Контракт до 2019 року, тому якщо Україна скорочує на третину ці поставки, вона це може зробити, але вона зобов'язана буде сплатити цей газ і ще заплатити штраф у розмірі до 300% вартості цього газу. Такий газовий бізнес", - підкреслив Сімонов.


Раніше прем'єр Микола Азаров заявив, що в найближчі 5 років
... Читати далі »
Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 312 | Додав: Gaidamaka | Дата: 31.08.2011 | Коментарі (0)

Завдяки купівлі на початку липня акцій компанії Cadogan Petroleum італійський нафтогазовий концерн Eni вийшов на український ринок і займатиметься розвідкою та видобутком вуглеводнів. Про це повідомили у Державній службі геології і надр.

Наразі пріоритетними напрямами для Eni в Україні є родовища вуглеводнів у західних регіонах і на Полтавщині.

За інформацією Державної служби геології і надр, у зв'язку зі збільшенням виснаження родовищ в Адріатичному морі, 6 платформ Eni теоретично можна буде перемістити на український шельф. Однак, для цього необхідні щонайменше 2 самопідйомні бурові установки jack-up, щоб пробурити свердловини.

Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 323 | Додав: Gaidamaka | Дата: 27.07.2011 | Коментарі (0)

Теплотворна здатність соломи злакових культур з оптимальною вологістю удвічі менша, ніж вугілля. Три тонни соломи за теплотворною здатністю заміщують тисячу кубометрів газу.

Перед Україною стоїть завдання диверсифікації використання енергоносіїв, що продиктовано необхідністю скорочення споживання газу. Невпинний ріст ціни на нього орієнтує державу на використання альтернативних видів палива.

Останнім часом з'явилася інформація про доцільність формування ціни на газ з використанням "вугільної" формули. Україна вважається країною із стабільною вугледобувною галуззю. За оцінками, запаси кам'яного вугілля в Україні становлять 34 мільярди тонн, а щороку його видобувається 70 мільйонів тонн.

Також на найвищому рівні звучали рекомендації перевести газові котель ... Читати далі »
Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 416 | Додав: Gaidamaka | Дата: 19.07.2011 | Коментарі (0)

Справедлива ціна на транзит російського газу до Європи удвічі більше, ніж діюча.

У Кабміні повідомляють, що українські учені представили уряду методику розрахунків, по якій вартість транспортування тисячі кубометрів газу на 100 км української ГТС повинна складати $5,85, а його ціна на східному кордоні України (тобто, для українських споживачів) - $270,75 за тисячу кубометрів, повідомили "Голавред" в прес-службі уряду.

Так, професор кафедри транспортних систем і технологій Академії митної служби України Анатолій Пасечник вніс (у співавторстві) на розгляд Кабінету Міністрів методику зворотного розрахунку ціни газу і вартості транзиту, коли за основу береться вартість російського газу для Німеччини - $318,96 за тис. куб. м

"Визначимо ставку транзиту газу (Cti) і його ціну для України на основі вартості газу для Німеччини з урахуванням відстані транспортування, - говориться в представленому документі. - Собівартість видобутку природного газу в Росії складає $30; рентабельність - 30х120% / 100 = $36; протяжність транспортування газу до східної межі Укр ... Читати далі »
Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 529 | Додав: Gaidamaka | Дата: 26.06.2011 | Коментарі (0)

На початку червня 2011 року найбільші європейські країни почали вимагати від Форуму країн-експортерів газу, аби ціни на паливо за короткотерміновими контрактами були нарешті відв'язані від цін на нафту.

Останнім часом, за даними Сhicago mercantile exchange, нафта на світовому ринку подорожчала на 23% і тягне за собою ціни на газ.

Європа, яка в газовому плані і так постраждала від революцій в арабських країнах, тепер вимагає, аби ціни на блакитне паливо в різних видах контрактів були приблизно однаковими. Зараз різниця між короткостроковими і довгостроковими контрактами становить близько 200 доларів за тисячу кубометрів.

Представники Єврокомісії, які в червні прибули на саміт країн-експортерів газу - "газового ОПЕК" - заявили, що навантаження на їхню економіку вже півроку зростає, і з газовими цінами потрібно нарешті навести лад. Інакше до осені 2011 року Берлін чи Париж купуватимуть тисячу кубометрів палива за 500 доларі ... Читати далі »

Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 461 | Додав: Gaidamaka | Дата: 10.06.2011 | Коментарі (0)

У перелік продуктів, з яких виготовляється біопаливо, в Україні можуть включити картоплю і цукровий буряк.

Міністр аграрної промисловості і продовольства України Микола Присяжнюк вважає, що картопля може бути включена в перелік продуктів, з яких виготовляється біопаливо.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив учора журналістам під час робочої поїздки з прем'єр-міністром України Миколою Азаровым в Київську область.

"Сьогодні ми з інститутом (картоплярства - УНІАН) розмовляли, щоб розглянути питання у зв'язку із стрімким зростанням цін на нафту, і ми, можливо, також приєднаємо картоплю до біопалива, як і цукровий буряк", - сказав Н.Присяжнюк.

При цьому він відзначив, що дуже багато картоплі, що вирощується йде на корм худобі, тоді як цей ресурс можна було б направити на виготовлення біопалива з картоплі. ... Читати далі »
Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 314 | Додав: Gaidamaka | Дата: 28.04.2011 | Коментарі (0)

Про енергетичну революцію, на порозі якої стоїть країна, говорить польська влада. Інтенсивні пошуки сланцевого газу, що майже рік тривають на території Польщі, вже увінчалися першими успіхами. Оптимізму офіційній Варшаві додав звіт американського Агентства з енергетичної інформації про поклади сланцевого газу у світі. Згідно з даними цього агентства, Польща має шанс стати «газовим Ельдорадо» Європи. Аналітики зі США, які вивчали дані про газоносні сланцеві шари у світі, вважають, що найбільшим видобувником сланцевого газу в Європі може стати Польща. За обчисленнями американців, поклади такого газу на території Польщі у два з половиною рази більші, ніж на дні морів, що омивають береги Норвегії. Це означає, що в разі підтвердження американських прогнозів поляки забезпечили б свої потреби у блакитному паливі на кількасот років, а при бажанні могли б його експортувати.

Коментуючи ці дані, польський прем’єр-міністр Дональд Туск сказав, що вони перевищили найсміливіші очікування поляків. Туск зауважив, що видобуток сланцевого газу допоможе Поль ... Читати далі »
Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 397 | Додав: Gaidamaka | Дата: 19.04.2011 | Коментарі (0)

Україна цього року вперше долучається до Європейського тижня енергоефективності, що його Єврокомісія започаткувала у 2005 році. Представники Євросоюзу переконані: годі чекати загальнодержавних заходів, майбутнє – за локальними ініціативами. У багатьох українських містах уже триває втілення низки проектів, спрямованих на теплозбереження та підвищення енергоефективності. У Львові теплопостачання одного з басейнів здійснюється за рахунок використання енергії сонячних колекторів, діє 4 школи, які самі частково або й повністю забезпечують себе електроенергією. Такі проекти є й в інших українських містах, зокрема, у Луцьку та Кам’янці-Подільському. У Свердловську на Луганщині займаються покращенням теплоізоляції будівельних об’єктів соціальної сфери, серед яких – дитсадки і лікарні.

Співпраця з установами Європейського Союзу щодо енергоменеджменту має на меті привити українцям нове бачення: не чекати ініціативи згори, а пропонувати щось самим, зауважує Анатолій Копець, виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст Україн ... Читати далі »
Категорія: Енергетична безпека | Переглядів: 384 | Додав: Gaidamaka | Дата: 16.04.2011 | Коментарі (0)

Пошук
Друзі сайту
Сайт українських майстрів. Ляльки, дерев'яні вироби, амулети... Твоє радіо parazitakusok Третя паралель - переклад коміксів українською мовою
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Міні-чат
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz